top of page

FREEDOM IN MOVEMENT

Freedom In Movement

Dans & yoga tatili

11-15 Eylül 2016 TADAH Artist Habitat - ANTALYA / TÜRKİYE

Zaman içinde bedenimdeki deneyimler çeşitlendikçe kafamda daha da yüksek sesle çalan bir alarm gibi bu özgürlük meselesi.

Günlük hayatta, yoga pratiğinde özgürlük, zihinde, bedende ve dans ederken özgürlük.

Sabit bir şey olmamasından sürekli peşinden koştuğum, devamlı bulup yitirdiğimi hissettiğim özgürlük.

Bunun için herhangi bir pratiğe körü körüne bağlanamıyorum son yılarda. Biraz şımarık bir aşık gibi birinden birine sekiyor ama bu merakla daha çok beslendiğimi hissediyorum. Bir süre bir metodu heyecanla deniyorum oradan bana kalanlarla sonraki süreçlerde illaki yeniden karşılaşıyorum.

Freedom in Movement bütün bu fikirleri araştırmaları paylaşmak için çok sevgili TADAH’nın ev sahipliğinde doğada yapacağımız inziva / tatil. Eylül’e daha bir hayli vakit olmasına rağmen beni araştırmalarımı derinleştirmek için motive eden önemli bir heyecan. Nelerle ilgili çalışacağız bu harekette özgürlük atölyesinde biraz anlatayım istedim.

Temel araştırmamız bize özgü ve içgüdüsel olan hareketimizi tanımak olacak. Bunun için öncelikle yoga ve meditasyonla merkezleneceğiz. Bedeni dinleyerek ihtiyaçlarını ve fiziksel sınırlarını görerek boşluğa adımımızı atacağız. ( Tabiki bu sınırlar da sabit şeyler değil sevgili okur )

Beklentilerin ötesinde bedeni hissederek ve serbest bırakarak hareket edebilme deneyimi için bazı çağdaş dans metodlarından yararlanacağız. Skinner Releasing ve Feldenkrais gibi çalışma prensiplerini deneyimleyecek ve sohbetler edeceğiz. Çeşitli seslerle çalışarak bedende yarattığımız enerjiyi hareket ettirecek ve oyunlar oynayıp toplulukla birlikte doğaçlamanın kollarına atlayacağız. Derin dinlenmeyi ve yin yoga pozlarını yumuşak merkezimizle hareket etme araçları olarak uygulayacağız. En önemlisi kendimizi ritme bırakarak ateş başında içimizden geldiği gibi dans ederek bu alanı kutsayacağız.

Bu inziva kimlere uygun dersen

Merakı canlı olan herkese kapımız açık. Ancak yerimiz 14 kişilik :)

Dansçılar, yoga ve sirk sanatlarıyla ilgilenenler, emekliler, beden terapistleri, ev hanımları, kurumsal dünyanın emekçileri veya sanatçılar.

Her beden eşsiz bir gezegen olduğuna göre bizim görevimiz keşfetmeye devam edebilmek için kanalı açık tutmak.

Sorular için bana ozgecantapa@gmail.com dan ulaşabilirsin.

Eylül’de görüşmek üzere

O.

Featured Posts
No posts published in this language yet
Once posts are published, you’ll see them here.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page