Yellow Navy Orange Photo Food Instagram

HAREKETLİ MERKEZ* / MOVING CENTER* 

4 Hafta Çevrimiçi dans,yoga ve somatik hareket çalışması 

14, 21, 28 Ekim ve 4 Kasım 2020

Çalışmalar Çarşamba günleri TÜRKİYE SAATİ İLE 19.00-21.30 arasında gerçekleşecek. 

Los Angeles için saat 09.00-11.30 AM

Bedenimizle ve çevremizdeki canlılarla sağlıklı, keyifli ilişkiler kurabilmemiz, yaratıcılığımızı serbest bırakabilmemiz, kendimizle olan hareketli ilişkimizi, iç alan ve ritmimizi keşfetmekten geçiyor. Çalışmalarından çok etkilendiğim, Gabrielle Roth* ( Terapötik dans çalışması, 5 Rhythms metodunun yaratıcısı)' a göre her birimiz hareketli birer merkeziz. 

Birbirini takip eden haftalarda, bedenlerimizle bağ kurarken yoga, dans, nefes egzersizleri, somatik hareket uygulamaları ve hem bedenin hem de doğanın temel yapı taşları olan elementlerden yararlanacağız.
İçsel keşfin yolu olarak hareketi merkeze aldığımız süreçte her hafta Zoom platformu üzerinden, canlı olarak 2,5 saat bir araya geleceğiz. 

 

1.TOPRAK: TEMELLERİ KEŞİF/YAVAŞLA! (Evrenin ve bedenin temel prensipleri, kas ve fasya dokusu ilişkisi, derin dokuları keşif, genişleme-daralma, somatik tavır ile yer hareketleri) 

2. SU: SU GİBİ YUMUŞAK, SU GİBİ GÜÇLÜ (Flow teorisi, form & fonksiyon araştırması, daireler, spiraller, çizgiler, enerjinin akış yönlerini tanıma) 

3. ATEŞ: İÇSEL ATEŞİ DENGELEMEK (Dönüşüm, döngüler, burgular, ritmik ve yaratıcı hareket) 

4. HAVA/BOŞLUK: NEŞELİ BEDEN (Nefes, sinir sistemi, hareket ilişkisi) 

Çalışmalar her seviyeye uygun olarak tasarlandı. Dans veya yoga geçmişi gerektirmiyor. Ancak fiziksel bir hassasiyet ile çalışıyorsanız, lütfen bildirin ve birlikte opsiyonlar geliştirelim. 

Buluşmalarımıza birlikte dans ederek başlayacağız. Kısa bir sunum ile temamızı inceledikten sonra keşifler yapacağız. Güneşe selam gibi yapısal sistemler ile ve somatik tavırla hareketi inceleyeceğiz. Ters duruşlar, kombinasyon pozlar öğretmeyeceğim. Kök kaslar, derin kaslar ve dokuların sağlıklı hareketine odaklanacağız. Birlikte yavaşlamaya hazır olun. 

Dengeli bir deneyim için çalışmanın tamamına katılmanızı rica ediyorum. Canlı buluşmaya katılamıyorsanız size ileteceğimiz kayıt ile seansı kendi zamanınızda uygulayabilirsiniz. 

FİZİKSEL OLARAK AYNI MEKANDA OLMADIĞIMIZ İÇİN KAMERALARINIZIN AÇIK OLMASINI SİZLERİ GÜVENLE YÖNLENDİREBİLMEK ADINA ÖNERİYORUM. ÇEMBERDEKİ HERKES İÇİN GÜVENLİ BİR KEŞİF ORTAMI OLUŞTURABİLMEK VE KATILIMCILARIN ÖZEL ALANINA SAYGI GÖSTERMEK ADINA LÜTFEN KAYITLARI BAŞKA KİŞİLERLE PAYLAŞMAYIN. 

KATILIM ÜCRETİ / İPTAL POLİTİKASI / HESAP BİLGİLERİ 

4 Haftalık Atölye Serisi Ücreti: 600 TL / $90 

Çalışma için kademeli ücretlendirme uygulayacağım.
Eğitim ücretini ödeyebilecek katılımcılardan tam ücreti ödemelerini rica ediyorum. Tam ücreti ödeyecek kişilere eğitimin son haftası bitmeden tamamlanmak üzere, 2 taksit ile ödeme seçeneği sunuyorum. Böylelikle yarım ve tam burs verme şansımız artacak. Burs için öğrenci veya şu an aktif olarak çalışmayan katılımcılara öncelik tanıyacağım. Çalışmalara bir burs ile katılan kişilerden mümkün olduğunca haftalık online katılım rica ediyorum.

Yarım Burs: 300 TL / $45
Tam Burs: Ücretsiz (Katılımcı sayısına göre sınırlı sayıda sunabileceğim. Lütfen e-mail ile durumunuzu bildirin. ) 

Eğitim minimum 10 kişi ile açılacaktır. Kaydınızı kesinleştirmek için çalışmadan 5 gün önce ödeme dekontunu yollamanızı rica ediyorum. Çalışmanın başlangıcından 3 gün öncesine kadar olan iptallerde tam ücret geri ödenir. Kurs başladıktan sonra ücret iadesi yapılmayacaktır. 

Kayıt için gerekli bilgiler: 

Garanti Bankası Özgecan Tapa Manoğlu 

Türkiye
TR 95 0006 2000 4060 0006 6934 73 

Yurtdışı
VENMO: @Ozgecan-TapaManoglu 

PayPal.Me/ozzietapa 

  • YouTube
  • Spotify
  • Facebook B&W
  • Black Vimeo Icon
  • Black Instagram Icon

Istanbul / Los Angeles 2020