top of page

Dans, bilinen en eski iletişim araçlarından biridir. Dansın dilden önce geldiğini, hareketin evrenin temel prensibi olduğunu artık biliyoru.  Neredeyse dünyadaki tüm kültürlerde dans tarih boyunca bir şifa aracı olmuştur. 

Yoga, özünde bir dinleme pratiğidir. Nefes, beden, zihin bütünlüğü için, an içinde olanı, yargısız ve açık bir şekilde gözlemleme uygulamasıdır. Her yaştan, her bedene göre uygulanabilecek yoga türlerine günümüzde yaygın olarak ulaşabilirsiniz. Bu binlerce yıllık pratik, modern zamanın uygulamalarında bazı değişiklikler göstermektedir. Bu sebeple size en uygun olan türü ve eğitmeni bulana kadar vazgeçmeyin. 

 

Özgecan’ın dersleri akış ve özgürlük stili prensiplerine dayanıyor (Vinyasa ve Freedom Style) ve her seviyeden, her beden tipine göre kurgulanabilir. Yoga için esnek bir beden gerekmiyor. Uygulamaları açık bir zihinle pratik etmeyi hatırlamak yeterlidir. Esneklik, nefes farkındalığı ve güç zamanla pratiğin doğal etkileri olarak kendiliğinden gelir.

 

Dans dersleri ve atölye çalışmalarında Özgecan, özgün ve serbest harekete odaklanıyor ve bu şekilde hareket etmeyi kolaylaştıracak yöntemleri paylaşıyor. Trans dans, Medicine (şifa dansları) ve somatik tavırla hareket etme becerilerini yaygınlaştırmak için çalışıyor.

YOGA: Özgecan ile kendi oluşturacağınız gruplar ile veya bireysel olarak, yoga çalışmak için lütfen iletişim bölümüne tıklayarak bize mesaj gönderin. 

 

DANSA DAVET:

2020 senesinde Pandemi sırasında online olarak uygulamaya başladığımız dans buluşmalarını sene sonuna kadar bağış usulüyle ve desteklerinizle sürdüreceğiz. 

Kayıt olmak için lütfen hello@ozgecantapa.com adresine e-mail atın. 

 

FOTOĞRAFLAR: ROSALIND GUDER

RG7_1776.jpg

Please contact for more information on private, group sessions and corporate classes in 

Greater Los Angeles Area.

IMG_8820.jpg
bottom of page